تلفن صنعتی تحت شبکه به همراه قیمت خرید

توسط: ساناز انصاری|آخرین به روز رسانی: 1402/08/28
به اشتراک گذاری در:

سیستم تلفن IP یک سیستم ارتباط تلفنی مدرن و مبتنی بر شبکه IP و پروتکل صوتی اینترنتی (VOIP) است. سیستم تلفن IP با سیستم تلفن آنالوگ سنتی متفاوت است که در ادامه به شرح آن می پردازیم. ما می توانیم سیستم تلفن VoIP را برای شرکت های کوچک و متوسط یا سیستم تلفن IP را برای سیستم مخابره داخلی اضطراری صنعتی ارائه دهیم. ما یک متخصص ارتباطات هستیم که راه حل های ارتباطی را طراحی، توسعه، فروش و ارائه می دهیم. ما نه تنها می توانیم تلفن میز اداری، تلفن voip اداری معمولی، گوشی ویدئویی، تلفن اعزام چند منظوره را خدمات دهیم، بلکه می توانیم تلفن ضد آب در فضای باز، تلفن sos و اورژانس عمومی را نیز ارائه دهیم.

 

برخی از تفاوت های تلفن IP با تلفن آنالوگ

سیستم تلفن IP و سیستم تلفن آنالوگ سنتی دو فناوری مختلف برای ارتباطات تلفنی هستند و دارای تفاوت‌های زیادی هستند. در ادامه به برخی از این تفاوت‌ها اشاره می‌کنم:

فناوری ارتباطی: تلفن‌های IP از شبکه اینترنت برای ارتباطات تلفنی استفاده می‌کنند، در حالی که تلفن‌های آنالوگ سنتی از خطوط تلفن معمولی (PSTN) استفاده می‌کنند.

کیفیت صدا: تلفن‌های IP از کیفیت صدای بالاتری برخوردارند، زیرا اطلاعات صوتی به صورت دیجیتال انتقال می‌یابد. در حالی که تلفن‌های آنالوگ سنتی از سیگنال‌های آنالوگ برای انتقال صدا استفاده می‌کنند که ممکن است کیفیت آنها پایین‌تر باشد.

امکانات: تلفن‌های IP امکانات پیشرفته‌تری مانند تماس تصویری، انتقال تماس، کنفرانس تلفنی و غیره را ارائه می‌دهند. در حالی که تلفن‌های آنالوگ سنتی امکانات محدودتری دارند.

هزینه: استقرار و استفاده از تلفن‌های IP ارزان‌تر از تلفن‌های آنالوگ سنتی است، زیرا نیازی به خطوط تلفن معمولی ندارند و می‌توانند از شبکه اینترنت استفاده کنند. 


راه اندازی یک سیستم تلفن IP | آنچه ما نیاز داریم

برای ساخت یک سیستم تلفن IP ساده، باید تجهیزات لازم را تهیه کنیم. اول ما به یک شبکه با پهنای باند کافی برای انتقال به عنوان کل سیستم تلفن نیاز داریم. دوم اینکه باید چند گوشی آی پی تهیه کنیم که با پروتکل sip مطابقت داشته باشند. برای انتخاب گوشی، ما می توانیم با توجه به قیمت و عملکرد خودمان خرید کنیم. سوم، سوئیچ شبکه ضروری است. با تجهیزات فوق می توانیم یک سیستم تلفن IP ساده بسازیم. اگر می‌خواهیم تماس‌های IP را به صورت مرکزی مدیریت کنیم باید یک سرور سیپ دیگری اضافه کنیم .

 

راهنمای مختصر تلفن های صنعتی

بدون شک، تلفن به بخشی جدایی ناپذیر از سبک زندگی مدرن تبدیل شده است. این امر به قدری جزء ضروری تمدن بشری شده است که در این عصر توسعه فناوری، تصور زندگی بدون تلفن دشوار است. پس از اختراع این دستگاه توسط الکساندر گراهام بل، به محبوب ترین وسیله ارتباط شفاهی تبدیل شده است. با پیشرفت تکنولوژی، تلفن نیز تغییرات زیادی را پشت سر گذاشته و به مرحله ای رسیده است که افراد را قادر می سازد بدون توجه به شرایط اضطراری نیز با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. 

با گذشت زمان، همچنین به بخشی ضروری از دولت، تجارت و خانواده تبدیل شده است. با این حال، طی یک دوره زمانی، ما شاهد اهمیت روزافزون تلفن های همراه و انواع دیگر آن بوده ایم. اما وقتی در مورد کاربرد صنعتی صحبت می کنیم، هیچ چیزی نمی تواند جایگزین تلفن‌ صنعتی شود. این گوشی ها برای مصارف تجاری محبوب هستند و به گونه ای طراحی شده اند که در برابر آب مقاومت می کنند، بدون خرابی و انفجار هستند. 

آنها به گونه ای طراحی شده اند که در برابر شرایط پیچیده مقاومت می کنند و می توانند عملکرد خوبی داشته باشند. تلفن ضد آب و هوا، تلفن ضد انفجار و تلفن مقاوم در برابر خرابکاری سه نوع مختلف تلفن اضطراری هستند که برای مقابله با شرایط نامطلوب در زیر توسعه یافته اند، بحث مختصری در مورد این تلفن ها است. 

 

مزایای گوشی  تلفن های ضد آب 

مانند تلفن های ضد انفجار، تلفن صنعتی موجود در سایت ما دارای ویژگی خاصی هستند که در برابر آب و هوای بد، رطوبت و بدترین محیط های حرفه ای کاملا مقاوم هستند. همه ایستگاه های کاری ما با استانداردهای ذاتی ضد آب مطابقت دارند که استفاده مطمئن در محیط هایی با رطوبت بسیار بالا را تضمین می کند. اقلامی که در دسترس شما هستند در جعبه های محکم محافظت می شوند. 

ویژگی های کلیدی تلفن ضد آب 

1. باید حفاظت IP داشته باشند و معمولا IP 66 با گسکت است.
2. از آلیاژ سبک تشکیل شده اند.
3. برق را از شبکه تلفن می گیرد.
4. سیم اینگونه تلفن‌ها از کابل صفحه ای است که با سیم مارپیچ فولادی ضد زنگ پوشانده شده است.
5. دارای زنگ داخلی و حجم صدا رینگر بیش از 90 دسی بل است.
6. برای جلوه های بصری بهتر دارای LED است.

این ویژگی‌ها ممکن است از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت باشد بنابراین این تلفن‌ها برای مقابله با شرایط سخت صنعتی طراحی شده‌اند. کاربرد در صنایع شیمیایی و پتروشیمی، پارکینگ یا هر پارک تفریحی.

 

درباره تلفن ضد انفجار بدانید

تلفن ضد انفجار برای مقابله با شرایط خطرناک طراحی شده اند. درست مانند تلفن های ضد آب، این تلفن ها نیز با قابلیت های کارآمد قابل اعتمادی طراحی شده اند که می توانند با محیط فرار مقابله کنند. علاوه بر این در طراحی این گوشی ها جنبه ایمنی نیز در نظر گرفته شده است JREX101,JREX103-CB,JREX101-CB نمونه هایی از تلفن های ضد انفجار که در هر دو مدل آنالوگ و مدل SIP یا VoIP ارائه می شوند.

 

موارد مرتبط با استفاده از تلفن ضد انفجار

نصب این تلفن ها آسان است، می توان آنها را مستقیما به هر شبکه تلفنی با استفاده از سیم متصل کرد. بهترین بخش در مورد این تلفن ها این است که عملکرد این تلفن ها حتی در ارتفاع 15000 فوتی بی تاثیر باقی می ماند. با این حال، این نوع تلفن ها ممکن است نیاز به سیم کشی خاصی داشته باشند. تلفن ضد انفجار به دو صورت شماره گیری تام و شماره گیری پالس ارائه می شود که می تواند در کارخانه تنظیم شود. علاوه بر سیگنال تماس با صدای بلند، یک زنگ بیرونی نیز در گوشی تعبیه شده است. و برای تماس ورودی، نشانگر LED با شدت بصری بالا در گوشی تعبیه شده است. 

این تلفن‌های ایمن و ضد انفجار مناسب برای استفاده در پالایشگاه‌ها، آسانسورهای غلات، سکوهای نفتی، صنایع پتروشیمی، سکوهای خارج از ساحل یا معدن بسیار مناسب هستند. علاوه بر این، این تلفن‌ها با استفاده در مناطق خطرناک که گازهای انفجاری و گرد و غبار یکی از نکات کلیدی هستند مخالف هستند.

مکان های مورد استفاده: این تلفن در مکان هایی مانند کارخانه های کود، تاسیسات دفاعی، تانکرها، تاسیسات اندازه گیری نفت و گاز و غیره استفاده می شود. در چنین شرایطی، شما به تلفن نیاز دارید که بتواند به راحتی با این شرایط مبارزه کند بدون اینکه تحت تأثیر آب و هوا قرار بگیرد.

 

تلفن مقاوم در برابر خرابکاری: آشنا شوید

وجود تلفن در مکان های عمومی آن را مستعد حمله و خرابکاری می کند، از این رو چنین تلفن هایی باید قوی و مستحکم باشند. تلفن ها باید طوری طراحی شوند که بتوانند در برابر حمله مقاومت کنند و حتی در شرایط سخت عملکرد موثری داشته باشند. تلفن های مقاوم در برابر خرابی یکی از این تلفن ها هستند که باید به دنبال آن باشید. اینها به طور ویژه برای انعطاف پذیری و مقاومت در برابر خرابکاری طراحی شده اند. 

این تلفن ها در مکان‌های اجتماعی به‌ویژه در مکان‌های عمومی که امنیت یک نگرانی است و انعطاف‌پذیری لازم است استفاده می‌شود. شرکت‌هایی وجود دارند که از تلفن مقاوم در برابر خرابکاری متشکل از کابل زره‌دار، یک سمعک سیاه رنگ سنگین که یک گوشی تقویت‌شده هماهنگ شده و یک تلفن با پنل فولادی ضد زنگ سنگین وزن دارد اطمینان می‌دهند.

برخی از مدل های محبوب عبارتند از JR201-FK، JR211-CB،JR212-FK  که نمونه های کمی از تلفن های مقاوم در برابر خرابکاری هستند که در مدل های آنالوگ، مدل SIP یا VoIP، مدل GSM و مدل 3G  موجود هستند. در زیر عوامل خاصی در ارتباط با تلفن مقاوم در برابر خرابکاری وجود دارد.

تعدادی از شرکت های تولید کننده تلفن صنعتی وجود دارند که یکی از آنها سیسکو سلر است که بر اساس نیاز صنعتی تلفن تولید می کنند. ما از آخرین فن آوری برای تولید محصولات خود استفاده می کنیم که آن را به مناسبی برای نیازهای صنعتی مختلف تبدیل می کند. 

 

اجزای اصلی تلفن صنعتی

تلفن‌های صنعتی برای استفاده در محیط‌های صنعتی، کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و محیط‌های صنعتی دیگر طراحی شده‌اند. این تلفن‌ها برای استفاده در شرایط سخت و محیط‌های خشن استفاده می شود. اجزای اصلی یک تلفن صنعتی تحت شبکه ممکن است شامل موارد زیر باشد:

بدنه محکم: تلفن‌های صنعتی باید دارای بدنه محکم و مقاوم در برابر ضربه، گرد و غبار، رطوبت و شرایط محیطی سخت باشند.

دکمه‌ها و صفحه نمایش: دارای دکمه‌های بزرگ و مقاوم برای استفاده آسان در شرایط کاری سخت هستند. همچنین، صفحه نمایش آنها نیز بزرگ و خوانا است.

مقاومت در برابر شرایط محیطی: این تلفن‌ها باید مقاوم در برابر رطوبت، گرد و غبار، دماهای بسیار سرد یا بسیار گرم و شرایط محیطی سخت دیگر باشند.

قابلیت اتصال به شبکه‌های صنعتی: برخی از تلفن‌های صنعتی از قابلیت اتصال به شبکه‌های صنعتی مانند Ethernet یا شبکه‌های صنعتی دیگر برای ارتباطات داده‌ای استفاده می‌کنند.

مقاومت در برابر نویز: این تلفن‌ها باید دارای مقاومت در برابر نویزهای الکترومغناطیسی و صوتی باشند که در محیط‌های صنعتی وجود دارد.

قابلیت نصب و نگهداری آسان: تلفن‌های صنعتی باید برای نصب و نگهداری آسان و قابلیت تعمیر و تعویض قطعات آنها بدون نیاز به تخصص فنی بالا را داشته باشند.

 

هزینه سیستم تلفن تجاری به تلفن هایی که انتخاب می کنید بستگی دارد

تلفن‌های IP تلفن‌های رومیزی که ممکن است با سیستم‌های VoIP استفاده شوند (بسته به پیچیدگی و مجموعه ویژگی‌هایشان، می‌توانند متغیر باشند.) اطلاعات بیشتر را می‌توانید در بخش هزینه تلفن‌های IP در سایت  پیدا کنید.

 

انواع تلفن گوشی صنعتی

تلفن های سخت:  تلفن های سخت، مانند تلفن های معمولی، روی میز شما یا در اتاق جلسه نگهداری می شوند. 

تماس های کنفرانس: برای برقراری ارتباط از گوشی، هدست، بلوتوث و بلندگو استفاده می شود.

تلفن های نرم افزاری: تلفن های نرم افزاری تلفن های مجازی هستند که در یک برنامه روی یک دستگاه (مانند رایانه، تبلت یا تلفن هوشمند) کار می کنند و ممکن است به روش هایی شبیه به تلفن های سخت استفاده شوند. 

تلفن های IP: دارای یک دستگاه فرستنده گیرنده Wi-Fi یا DECT برای اتصال به یک نقطه دسترسی شبکه یا ایستگاه پایه است. این به شما امکان می‌دهد در حین صحبت با تلفن آزادانه در خانه یا محل کار خود پرسه بزنید.

تلفن های USB: یک تلفن USB از طریق درگاه USB به رایانه شما متصل می شود. یک تلفن USB را می توان در ترکیب با یک برنامه تلفن نرم افزاری مانند Skype استفاده کرد.

تلفن های VoIP رومیزی: این یک تلفن VoIP معمولی برای تجارت است. از طریق اترنت به سیستم تلفن VoIP یا ارائه دهنده خدمات شما متصل می شود و همه عملکردهای استاندارد تلفن را دارد.

تلفن های تصویری: ویدیوفون یک تلفن IP با قابلیت اضافی فیلمبرداری با استفاده از یک دوربین کوچک متصل به گوشی است. تلفن های ویدیویی روشی ارزان برای در تماس ماندن و مشاهده افراد در هر نقطه از جهان هستند زیرا جایگزین مناسبی برای جلسات حضوری هستند.

تلفن های کنفرانس: تلفن‌های کنفرانس IP عملکردی مشابه آنالوگ خود دارند. تلفن های کنفرانس IP اغلب در دفاتر بزرگ و اتاق های کنفرانس برای مکالمات تلفنی چند طرفه استفاده می شود.
 

تلفن صنعتی ضد آب

قبل از هر چیز شاید برایتان سوال پیش بیاید که این تلفن های صنعتی ضد آب آیا مقاوم هستند؟ یا خیر؟ در جواب باید  گفت اکثریت این تلفن ها مقاوم در برابر گرد و غبار و خوردگی هستند و در مکان های مختلفی مانند شهرهای ساحلی و سکوهای دریایی بسیار کاربرد دارند.

 

سخن پایانی

تلفن‌ صنعتی تحت شبکه ابزارهای بسیار مفیدی برای استفاده در محیط‌های صنعتی و تجاری هستند. این تلفن‌ها مقاومت بالایی در برابر شرایط محیطی خاص دارند و امکانات امنیتی و مدیریتی پیشرفته‌ای را ارائه می‌دهند. قبل از خرید هر تلفن صنعتی، بهتر است که نیازهای خود را به دقت بررسی کرده و ویژگی‌ها و توانایی‌های مختلف مدل‌های مختلف را مقایسه کنید تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. قیمت تلفن‌ صنعتی تحت شبکه بسته به مدل ویژگی‌ها و توانمندی‌های آنها متغیر است. 

 

سوالات متداول


1. چه عوامل محیطی باید در نظر گرفته شود وقتی که یک تلفن صنعتی تحت شبکه را انتخاب می‌کنیم؟
تلفن‌های صنعتی تحت شبکه باید مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی مانند گرد و غبار، رطوبت و دما را داشته باشند. همچنین باید از امکانات مدیریتی و امنیتی پیشرفته برخوردار باشند.

2. آیا تلفن صنعتی تحت شبکه دارای امکانات امنیتی است؟
بله، بسیاری از تلفن‌های صنعتی تحت شبکه دارای امکانات امنیتی مانند رمزنگاری و ویژگی‌های مدیریتی پیشرفته هستند که امکان استفاده از آنها در محیط‌های صنعتی را فراهم می‌کنند.

3. آیا تلفن‌های صنعتی تحت شبکه دارای امکانات مدیریت و انتقال تماس هستند؟
بله، بسیاری از تلفن‌های صنعتی تحت شبکه دارای امکانات مدیریت تماس‌ها، انتقال تماس و ویژگی‌های تلفنی پیشرفته مانند کنفرانس تلفنی و تماس‌های چندخطه هستند.

 

برای مطالعه بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید:

لیست مقالات : بیش از صد مقاله در حوزه سیستم های پیجینگ

راهنمای سیستم پیجینگ 

راهنمای آمپلی فایر تحت شبکه 

راهنمای بلندگوهای تحت شبکه

راهنمای اینترکام تحت شبکه 

راهنمای تلفن صنعتی

در تاریخ 12 اردیبهشت 1403 به روز رسانی شد*


نظرات کاربران
ارسال نظر
چت با کارشناسان در واتس آپ