مقالات
سیستم پیجینگ

سیستم پیجینگ

برقراری ارتباط راحت و سریع، در محیط‌های مختلف اعم از اداری، تجاری، آموزشی، صنعتی و… فقط از طریق دسترسی به سیستم صوت عمومی یا پیجینگ امکانپذیر است.
سیستم پیجینگ اداری

سیستم پیجینگ اداری

در انتخاب و خرید سیستم پیجینگ اداری باید نکات مهمی را در نظر بگیرید. نکات مهم خرید و انتخاب یک سیستم پیجینگ اداری مناسب، در ذیل آمده اند.
اینترکام ضد آب

اینترکام ضد آب

برای برقراری ارتباط بین نفرات در مکان‌های خاص و پیجینگ افراد در محیط‌های خاصی مانند زون های غیر گازی پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، نیروگاه‌ها، استخر ها ، پارک های آبی و غیره ، استفاده از اینترکام ضد آب می‌تواند یک گزینه مطمئن و ایمن باشد.

راهنمای نصب بلندگوی تحت شبکه


اخـطار
این مستند به همراه کلیه عکس‌ها و توضیحات ارائه‌شده، تصاویر و نرم‏افزار بر اساس قانون حق مالکیت و کپی داخلی کشور قرار دارد و کلیه حقوق آن محفوظ است.هیچ بخشی از این مستند قابل بازتولید، بازنشر، کپی، ترجمه و انتقال توسط فرد یا سازمان، اداره و یا شرکتی به هر منظور و مقصودی نیست و تنها توسط رضایت کتبی شرکت جوان پردازش  مقدور است.
توجـه
نام تجاری «جوان» و همچنین «جوان پردازش » انحصاراً برای شرکت جوان پردازش ثبت ‌شده است و این شرکت محصولات خود را بانام «جوان» به بازار عرضه می‏نماید.
سـلب مسـئولیت
اطلاعات موجود در این سند منوط به تغییر با اطلاعات قبلی نیست و هیچ‌گونه تعهدی برای شرکت جوان پردازش پارس سیستم آینده ندارد. هرچند کاربران می‏توانند اطلاعات خود درباره محصولات جوان را با مراجعه به سایت javanpardazesh.com به‌روز نمایند چراکه به‌صورت مداوم سایت این شرکت به‌روز می‏گردد. شرکت جوان  به‌هیچ‌عنوان مسئول خسارت مستقیم، غیرمستقیم، خاص، تبعی ناشی از استفاده از محصول نبوده و همچنین مسئول نقض حقوق اشخاص ثالث که ممکن است از آن این‌گونه استفاده شود نیست. هرگونه ضمانت ضمنی از فروش و یا پوشش اهداف خاص نیز تکذیب می‏شود.

فهرست
1 تعاریف    
2 راه‌اندازی سریع

2-1 تنظیمات مرتبط با Device به ‌عنوان Network Appliance    
2-1-1 اتصال به دستگاه    
2-1-2 تنظیمات IP Address    
3 زمان و تاریخ    
4 تنظیم بنر، نام و لوگوی سیستم    
5 نمایش وضعیت سیستم    
6 تماس با یک داخلی    
7 رجیستر کردن دستگاه در سرور    
8 بروزرسانی تغییرات    
9 تغییر نام کاربری وکلمه عبور    
10 بروزرسانی نرم افزار    
11تنظیم صدا و تست پخش صدا    


1 تعاریف
اسپیکر SIP : اسپیکری است دارای پورت LAN که می‌تواند از طریق پروتوکل SIP روی مرکز تلفن IP-PBX رجیستر شود و در بستر شبکه از طریق تماس تلفنی صدا را دریافت و پخش نماید.  


2 راه‌اندازی سریع
تنظیمات و راه‏اندازی اولیه، نخستین گام در بهره‏برداری از محصول SIP Speaker  است که در این فصل به‌طور مشروح به آن پرداخته می‌شود. مدیریت دستگاه و شناسایی آن در شبکه، تنظیمات سطوح دسترسی و مدیریت کاربران و تنظیمات اولیه سیستم در این فصل آمده است. ضمن آنکه نوع و قالب عملکرد سیستم مطابق با چارچوب‏های معینی صورت می‏پذیرد که به سامانه معرفی‌ شده و اجرایی می‏گردد که در ادامه به نحوه انجام تنظیمات و راه ‏اندازی اولیه پرداخته شده است.


2-1 تنظیمات مرتبط با Device به ‌عنوان Network Appliance


2-1-1 اتصال به دستگاه


2-1-1-1 ارتباط از طریق صفحه وب


جهت برقراری ارتباط با SIP Speaker از طریق پورت شبکه، ابتدا کابل شبکه را به سوئیچ PoE یا آداپتور PoE که استاندارد af3 را پشتیبانی نماید متصل نمائید.


پس از اتصال کابل شبکه از طریق پورت LAN  سوئیچ به PC، آدرس زیر را در قسمت نوار آدرس مرورگر، وارد کنید.                         http://192.168.14.180

صفحه مدیریت تحت وب بلندگوهای شرکت جوان پردازش با کلیه مرورگرهای رایج سازگاری دارد.


پس از وارد نمودن Username وPassword  به صفحه Home راه می‌یابید و تنظیمات مورد نظر قابل انجام است. Username و Password زیر به‌طور پیش‌فرض در سیستم تعریف‌ شده است:
Username: javan      Password: javan

شکل 1 : ارتباط با سیستم از طریق وب

شکل 2 : صفحه Home
2-1-2 تنظیمات IP Address
منوی Maintenance به ‌منظور انجام تنظیمات عمومی شبکه سیستم طراحی‌شده است.


شکل 3 : صفحه Maintenance


1.     از منوی اصلی سمت چپ وارد زیر منوی Maintenance شده و تنظیمات لازم انجام می‌شود.
2.     از منوی کشویی می توانید دو گزینه را انتخاب نمائید. 
LAN و یا VLAN
Maintenance < LANدر این بخش تنظیمات مربوط به LAN می توانید به شیوه ی معمول در تنظیمات و به روش زیر عمل نمائید: 


شکل 4 : تنظیمات LAN
    DHCP: با انتخاب این گزینه گزینه های دیگر غیر فعال می شود و شما می توانید تنظیمات مربوط به IP را به صورت خودکار از سرور DHCP دریافت نمائید. با توجه به اینکه برای تنظیم سریع اسپیکر ها می بایست به IP آن رجوع کنید بهتر است تنظیمات را به صورت Static انجام دهید. 
    STATIC: ورود IP Address برای LAN1 مقدور شده است.
Network Interface: با توجه به اینکه این فریم ور جهت استفاده در تجهیزات دیگری مثل تجهیزات IoT تولید شده در شرکت جوان نیز مورد استفاده قرار می گیرد ،گزینه های متعددی وجود دارد.
در اسپیکر های تحت شبکه گزینه eth0 می بایست انتخاب گردد. 


شکل 5 : تنظیمات Interface


    IP Address: با استفاده از این گزینه تخصیص IP Address به LAN امکان‌پذیر است.
    Subnet Mask: با استفاده از این منو تخصیص Subnet Mask به LAN امکان‌پذیر است.
    IP Gateway: تعریف گیت‌وی شبکه که در حقیقت همان Default Gateway است.
    Primary DNS: در این بخشIP آدرس DNS اصلی را وارد کنید.
    Secondary DNS: این قسمت جهت قرار دادن IP آدرس DNS ثانویه می‌باشد.
3 زمان و تاریخ
تاریخ و زمان دستگاه به صورت خودکار از روی SIP Server اعمال می گردد. 


شکل 6 : صفحه  Status


4 تنظیم بنر، نام و لوگوی سیستم
بنر ، نام و لوگوی سیستم بر اساس قوانین مالکیت دستگاه که به ثبت سازمان ثبت علام تجاری رسیده است با نام تجاری Javan تنظیم و نمایش داده می شود . افراد و شرکت های همکار که علاقه مند هستند تا از نام و نشان تجاری خودشان جهت عرضه در بازار استفاده نمایند می توانند با رضایت کتبی شرکت جوان پردازش پارس سیستم آینده و بر اساس توافق معمول تولید OEM و یا ODM از این امر بهره مند شوند. 


5 نمایش وضعیت سیستم


شکل 6 : صفحه  Status

 

       
شکل 7 : جزئیات صفحه Status

6 تماس با یک داخلی
در صورتی که اسپیکر شما در مرکز تلفن رجیستر باشد می توانید از طریق این صفحه هر یک از داخلی های روی مرکز تلفن را شماره گیری نمائید. 
بیشتر برای تست عملکرد دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. 


شکل 8 : صفحه Call


7 رجیستر کردن اسپیکر تحت شبکه در سرور 
در اسپیکرSIP برای رجیستر کردن بلندگوی تحت شبکه در سرور می توانید از دو شیوه ی معمول یعنی استفاده از IP Address و یا Proxy استفاده نمائید. هر دو گزینه در این دستگاه تعبیه شده است . 


شکل 9 : صفحه Register

8 بروزرسانی تغییرات
جهت بروزرسانی تغییرات انجام شده در بخش Status می بایست از گزینه ̣Update Status در منو استفاده نمائید. با زدن این کلید چند ثانیه طول خواهد کشید تا تغییرات اعمال شده جهت نمایش در صفحه Status  بروز گردد. 
 


شکل 10 : صفحه ̣Update Status

9 تغییر نام کاربری و کلمه عبور 
جهت تغییر نام کاربری و کلمه عبور می توانید منوی Updates  را انتخاب نمائید. در این صفحه کلمه ی عبور قبلی و کلمه ی عبور جدید و تائید آن وارد خواهد شد و همچنین می‌توانید نام کاربری جدیدی برای دسترسی به اسپیکر خود انتخاب کنید. 

شکل 11 : صفحه تغییر کلمه عبور

10 بروزرسانی بلندگوی تحت شبکه
با توجه به این که همه روزه انواع سیستم های مرکز تلفن و مرورگرهای ویندوز در حال بروزرسانی و بهبود هستند تیم مجرب برنامه نویس شرکت جوان پردازش نیز نرم افزار سیستم های پیجینگ و اسپیکرهای SIP خود را جهت سازگاری بهتر با این مهم همیشه بروز نگه خواهد داشت و در صورتی که آپدیتی برای تجهیزاتش داشته باشد آن را در اختیار مصرف کنندگان عزیز قرار خواهد داد.


جهت بروزسانی کافی است وارد منوی Firmware شوید، در قسمت ̣Update Mode گزینه Firmware را انتخاب کنید، فایل بروزرسانی که در اختیارتان قرار گرفته را انتخاب نمایید، دکمه Upload Firmware را بزنید و درنهایت اسپیکرشما به آخرین ورژن بروز می‌شود.

 


11 تنظیم صدا و تست پخش صدا
در اسپیکر های تحت شبکه نیازی به تغییر سخت افزاری میزان خروجی صدا نیست و با استفاده از منوی دستگاه می توانید علاوه بر تنظیم صدا از صحت عملکرد بوفر های تعبیه شده در اسپیکر نیز اطمینان حاص نمائید. 

شکل13 : صفحه Volume

چت با کارشناسان در واتس آپ